Ваша кішка є занадто розбірливою в їжі? Вона часто повертає ніс від своєї миски та поводиться так, як ніби швидше помре від голоду, чим з'їсть те, що ви їй пропонуєте? Більшість кішок мають хороший апетит, але деяких з них украй важко умовити поїсти. Ось декілька порад про те, як можна зробити це правильно.


ЗРОБІТЬ ВІДЧУТТЯ ГОЛОДУ ВАШИМ СОЮЗНИКОМ.

Якщо ви зазвичай залишаєте своїй кішці корм у вільному доступі, як це роблять багато власників кішок, виберіть замість цього режим регламентованого годування. Замість того, щоб вранці наповнювати миску для своєї вередливої кішки, кілька разів в день викладайте невелику порцію її корму. Якщо кішка не з'їла і цю невелику порцію, приберіть миску з кормом та запропонуйте їй його знову не раніше, ніж через декілька годин. Змусивши свою улюбленицю так само злегка зголодніти, ви можете спровокувати у неї бажання нарешті почати їсти. Хоча відсутність їжі впродовж декількох годин (до 12 годин між годуваннями повинно бути досить, щоб кішка захотіла з'їсти те, що ви пропонуєте) може стимулювати апетит вашої кішки, ви також можете посилити її апетит за допомогою фізичних вправ. Перед годуванням приділите трохи часу іграм зі своєю кішкою. Заохочуйте її переслідувати іграшку з котячої м'яти по усьому будинку, пострибати за махалочкою з пір'ям або побігати за маленькою червоною точкою лазерної указки.

 

ЗРОБІТЬ ПРОЦЕС ЇДИ ЗРУЧНІШИМ.

Деякі коти віддають перевагу тиші й спокою під час їди, особливо якщо вони живуть в одному будинку з іншими домашніми тваринами або дітьми, тоді як інші вважають за краще обідати з компанією.

 

Якщо ваш кіт вважає за краще їсти наодинці, упевніться, що його їжа поміщена у безпечне, тихе місце, далеко від всього, що може його відвернути, та інших домашніх тварин. Дуже товариські кішки, або ті, які поводяться так, як ніби морять себе голодом для привертання уваги, можуть відмовлятися від їжі для того, щоб власник приділяв їм більше часу та уваги. Для того, щоб умовити таких кішок поїсти, пробуйте поставити їх перед їх мискою, м'яко погладжуючи їх по спині, поки вони не почнуть їсти. Крім того, деякі надзвичайно вередливі кішки відвертаються від своєї їжі, якщо її подали в мисці, яка їм не подобається. Упевніться, що ви годуєте свою улюбленицю із блюда з дрібними бортами, які не притискують її вібриси. Дивно, використання неправильної миски може викликати стрес. Якщо Ви годуєте кішку вологою, консервованою, або сирою їжею, не забудьте вимити миску після кожної їди. Миски кішок, що живляться сухим кормом, треба мити щодня.


ЗРОБІТЬ ЧАС ЇДИ РОЗВАГОЮ ДЛЯ КІШКИ.

Замість того, щоб просто ставити миску з кормом перед кішкою, використайте її мисливський інстинкт, щоб їй захотілося поїсти. Пробуйте годувати її за допомогою іграшки-пазлу, наприклад. У багатьох випадках, задоволена результатом гри кішка може поїсти просто тому, що вона безпосередньо "упіймала" їжу.


ЗРОБІТЬ ЇЖУ ВАШОЇ КІШКИ ПРИВАБЛИВІШОЮ.

У кожної кішки є свої переваги в їжі. Одним з них більше подобається курка, іншим риба. Це треба враховувати при виборі корму для своєї улюблениці. Наприклад, для дорослих кішок є такі корми, як корм для котів з лососем Eminent Adult Cat Salmon та корм для котів з куркою Eminent Adult Cat Chicken. Для стерилізованих кішок краще вибрати спеціальний корм, такий як корм для стерилізованих кішок та кастрованих котів Eminent Adult Cat Sterile/Light. Річ у тім, що у стерилізованих кішок часто притупляється почуття насичення й вони можуть з'їдати більше за належне, поступово набираючи зайву вагу, а цей корм є менш калорійним.

Хоча годувати вередливу кішку може бути проблематично, важливо, щоб вона їла відповідну, високоякісну їжу. Багато власників схильні пропонувати кошеняті жменю смачних пригощань зі свого столу в спробі змусити його їсти. Тоді як це може спрацювати, щоб стимулювати апетит, ці нездорові закуски можуть трохи пізніше привести до того, що кошеня ігноруватиме здоровий обід, вимагаючи щось смачніше. Зрештою, пропозиція занадто нездорових альтернатив тільки ускладнить спроби змусити вередливого кота їсти корисну для нього їжу.


ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

Раптова втрата апетиту (чи помітне скорочення кількості з'їденою кішкою їжі) є серйозною причиною для занепокоєння тому, якщо це трапляється, вашу кішку треба негайно показати ветеринарові! Ви повинні завжди контролювати кількість їжі, яку ваші кішки їдять щодня та відмічати будь-які різкі зміни. Якщо кішки відмовляються від їжі більше, ніж декілька днів, у них може швидко розвинутися гепатоліпідоз кішок — дуже серйозна та потенційно смертельна хвороба печінки. Так, важливо упевнитися, що ваша кішка їсть щодня!


А може і у вас є які-небудь перевірені та надійні методи для того, щоб змусити вашого вередливого кота або кішку їсти? Будь ласка, поділитеся ними з нами!

© ShopEminent.com.ua.