У наш час стерилізація більшості домашніх кішок, на щастя, стала звичним явищем.

 

Люди, які не планують займатися племінним розведенням, вважають за краще стерилізувати свою пухнасту улюбленицю, щоб позбавити її непотрібних їй гормональних сплесків та ризику появи злоякісних новоутворень в матці та молочних залозах, а себе та своїх сусідів прослуховування гучних котячих арій.


Однак, потрібно пам'ятати, що стерилізація є досить серйозним хірургічним втручанням, та підготувати до неї кішку необхідно заздалегідь. Особливо це актуально для кішок таких порід, як британська, шотландська, мейн-кун та деяких інших, серед яких частіше зустрічаються тварини з серцевою патологією. Для того, щоб стерилізація пройшла без негативних наслідків, ми настійно рекомендуємо вам напередодні показати кішку ветеринарному кардіологу. Лише після обстеження серця кішки він зможе точно сказати вам чи здорова ваша кішка, чи можливо провести операцію вже наступного дня, або їй необхідна попередня підготовка та особливий наркоз.


Напередодні стерилізації кішку не можна годувати протягом 12 годин. Після операції та виходу з наркозу її може нудити і їжу їй пропонувати не варто, тільки свіжу питну воду.


Відсутність апетиту у кішки в цей момент є нормальним явищем та не повинна вас лякати. Наступного дня після операції, якщо кішка буде відмовлятися від звичної для неї їжі, запропонуйте їй трохи корму, попередньо розмоченого теплою водою. Аромат такого корму сильніше та їжа може здатися кішці більш привабливою. Забезпечте своїй пухнастій пацієнтці тишу та спокій, та її апетит швидко відновиться.


Після стерилізації кішку краще поступово перевести на корм для стерилізованих тварин, такий як корм для стерилізованих котів та при надмірній вазі Eminent Adult Cat Light / Sterile. Річ у тім, що після стерилізації в організмі кішки поступово відбуваються гормональні зміни, що тягнуть за собою і зміну темпераменту: кішки стають спокійнішими, їх рівень активності знижується, а апетит, навпаки, найчастіше посилюється. Все це може призвести до набору зайвої ваги.

 

Корм для стерилізованих кішок, як правило, є менш калорійним, містить менше жирів, при цьому враховуючи всі щоденні потреби стерилізованих кішок в поживних речовинах. Брусниця в складі цього корму підтримує сечовивідні шляхи в належному стані, запобігаючи утворенню каменів в них та в сечовому міхурі. Тому як тільки до кішки повернеться колишній апетит, починайте поступово переводити її на відповідний її стану корм, потроху зменшуючи частку колишнього корму та збільшуючи частку корму Eminent Adult Cat Light / Sterile. Поступово життя кішки повернеться у звичне русло й вона зможе прожити довге, щасливе та безтурботне життя вам на радість.

© ShopEminent.com.ua.