Серед багатьох питань, з якими стикаються як досвідчені власники собак, так і новачки, особливо важливим є питання про те, як часто повинні їсти собаки. Дієта та харчування є важливими факторами, що впливають на здоров'я та довголіття вашого собаки. Хоча суворого правила щодо того, як часто собака повинен їсти, не існує, більшість експертів рекомендують годувати собаку двічі на день — один раз вранці та один раз ввечері, хоча цуценят у віці до п'яти місяців слід годувати три-чотири рази на день.

 

Ще важливішим, ніж частота годування, є розмір порції їжі. Розмір порції може варіюватися в залежності від породи, віку та стану здоров'я, і розрахунок правильної кількості їжі для собак може бути складним. Порода також відіграє велику роль у виборі корму для собаки. Існують відмінності як у складі кормів, так і в розмірі їх гранул. Наприклад, для мініатюрних собак існує корм для мініпород Eminent Mini Adult, для собак трохи більшого розміру — корм для дорослих собак дрібних та середніх порід Eminent Adult та Eminent Gold Adult, а для великих улюбленців — корм для дорослих собак великих порід Eminent Adult Large Breed.
Вік також є ще одним важливим фактором. Наприклад, потреба в калоріях у двомісячного йоркширського тер'єра значно відрізняється в порівнянні з потребами дворічного йорка.


Оскільки цуценята швидко ростуть, їм потрібно більше їжі, ніж дорослим собакам. Харчування цуценят має вирішальне значення для створення основи для їх майбутнього зростання, а також для розвитку їх кісток та органів. Цуценята повинні отримувати певну кількість кальцію у своєму раціоні, в іншому випадку у них можуть розвинутися метаболічні захворювання кісток або такі ортопедичні проблеми, такі як артрит з раннього віку. А цуценята мініатюрних порід є схильними до гіпоглікемії.

 

Цуценята потребують невеликого за обсягом, але частого годування. Протягом перших декількох місяців життя цуценя йому буде потрібно невелика кількість їжі протягом дня, оскільки він лише переходить від молока матері до твердої їжі. Починаючи приблизно з чотирьох місяців, цуценята можуть почати їсти приблизно три рази на день, і після цього цуценята швидко перейдуть до годування двічі в день.


Годування цуценят три або чотири рази на день полегшує переварювання ними їжі та допомагає їм підтримувати постійний рівень енергії. Однак важливо не перегодовувати їх, оскільки з дуже повних цуценят частіше виростають дорослі собаки з надмірною вагою. Також слід годувати цуценят кормом, який відповідає їх вікової категорії. Наприклад, для цуценяти джек-рассела або цвергшнауцера віком місяців п'яти ідеально підійде корм для цуценят дрібних та середніх порід Eminent Puppy або Eminent Gold Puppy.


Протягом перших трьох місяців життя щенятам мініатюрних порід потрібно від 4 до 6 приймань їжі на день. Цуценятам середніх порід потрібно три приймання їжі на день, а цуценятам великих порід зазвичай потрібно 3-4 приймання їжі на день. Хоча порода є важливим фактором, рівень метаболізму та енергії може варіюватися до 30 відсотків. Таким чином, ви повинні розподіляти харчування відповідно до особливостей вашого улюбленця.

 

При переході з триразового на дворазове харчування рекомендується поступово, протягом тижня, зменшувати кількість їжі, яку ви даєте цуценяті у середині дня, скорочуючи "обід" та залишаючи лише "сніданок" та "вечерю".
Не слід давати собаці більше їжі, ніж рекомендується. Таблиця для розрахунку денної порції на пакунку корму не дозволить вашому улюбленцю вводити вас в оману сумним поглядом.


Щоб визначити, скільки їжі потрібно щодня давати вашому собаці, ви повинні знати, яка у нього повинна бути вага в дорослому віці. Більшість собак великих порід важитимуть від 20 до 60 кг, в той час як маленькі породи важать менше ніж 9 кг. Знання ваги одного з батьків однієї статі з вашим собакою також може бути чудовим орієнтиром.


Виходячи їх цього, ви можете використовувати приблизну вагу для визначення кількості калорій, необхідної собаці в день. Ви можете використовувати цю корисну таблицю на пакеті з кормом або проконсультуватися з вашим ветеринаром. Деяким власникам ці рекомендації можуть здатися занадто складними, проте саме точний розрахунок правильного харчування вашого улюбленця є одним з ключових моментів його міцного здоров'я, тому необхідно приділити йому особливу увагу.

© ShopEminent.com.ua.