Як і у людей, у собак теж може бути харчова алергія. Алергічні реакції у тварин можуть варіюватися від сверблячки та роздратування шкіри до важкого та небезпечного стану. Харчова алергія у собак може початися у будь-якому віці. При цьому вона може несподівано виникнути, навіть якщо собака їв ту ж саму їжу протягом місяців або років. Якщо у вашого собаки харчова алергія, ви можете помітити такий симптом, як свербіж шкіри. Відомий також як алергічний дерматит, він є найпоширенішим типом алергії. Роздратована шкіра що свербить може з'явитися де завгодно на тілі вашого собаки. Це часто відбувається поруч з вухами, на лапах, у хвоста, а також на животі.


Також у собак можуть виникнути червоні шишки що сверблять, також відомі як кропив'янка. Як правило, вони можуть з'явитися через 6-24 години після того, як ваш собака з'їв їжу, на яку у нього є алергія. Якщо у вашого собаки коротка шерсть, ці шишки легше побачити. В іншому випадку вам, можливо, доведеться перевірити чи немає їх на дотик.


І у сверблячки, і у кропив'янки є два побічних ефекти: по-перше, ваш собака, ймовірно, буде розчісувати, кусати та лизати уражені ділянки, що може привести до пошкодження шкіри. У разі появи ран, виникне ймовірність того, що ваш собака заразиться інфекцією, яка потребуватиме лікування. А також всі ці розчухи можуть привести до випадання шерсті.


Проблеми з травленням — алергія може викликати шлунково-кишкові проблеми, такі як підвищене газоутворення, блювота та діарея.


Також ви можете помітити набряк губ, повік або вушних раковин вашого собаки.
Хронічні інфекції вух або лап вашого собаки можуть бути ознакою харчової чутливості, а не харчової алергії.

Важливо знати різницю між харчовою алергією та харчовою чутливістю. Наприклад, алергія викликає негайну відповідь імунної системи. Харчова чутливість цього не робить. Якщо ваш собака має чутливість до їжі, у нього розвивається поступова реакція на будь-який інгредієнт в його їжі. Найбільш поширеними винуватцями такої ситуації є курка, яловичина, молочні продукти, дещо менш поширеними з них вважають кукурудзу та пшеницю.


У рідкісних випадках може виникнути небезпечна для життя алергічна реакція, та у вашого собаки можуть виникнути труднощі з диханням. Якщо це станеться, негайно зателефонуйте в ветеринарну клініку.


І все ж краще проводити профілактику таких ситуацій, годуючи собаку з чутливим травленням з урахуванням його особливостей. Як правило, основою корму для собак з чутливим травленням є баранина або ягня, а зі злакових в такі корми додають рис. Таким кормом, наприклад, є гіпоалергенний корм для собак з ягням та рисом Eminent Lamb and Rice. М'ясо ягняти в ньому не провокує алергію, а рис в його складі допомагає впоратися з можливою діареєю, пребіотики (MOS і FOS) зміцнюють імунітет.


Взагалі все корми Eminent містять маннаноолігосахаріди (пребіотик MOS), які є активними компонентами, створеними зі спеціальних штамів дріжджів для підтримки здорової, збалансованої мікрофлори кишківника та поліпшення загального стану здоров'я тварин. Маннаноолігосахаріди не дозволяють патогенним бактеріям прикріпитися до слизової оболонки кишківника, та в результаті перешкоджають їх розмноженню в ньому й сприяють поступовому виведенню їх з калом.

Фруктоолігосахаріди (пребіотик FOS) є особливими волокнами, що ферментуються в кишківнику та покращують зростання й розмноження його корисної мікрофлори, цілюще впливають на травлення та зміцнюють імунну систему собак.


Третій вид пребіотиків — бета-глюкани є великими молекулами, що не ферментуються в кишківнику. Бувши захопленими клітинами слизової оболонки кишківника, вони потрапляють в його підслизовий шар, де активують макрофаги, а через них лімфоцити, які відповідають за місцевий імунітет.


Також добре підходить собакам з чутливим травленням корм Eminent Sensitive. До складу цього корму входить розторопша, яка сприяє детоксикації печінки та нирок вашого собаки без побічних ефектів, допомагаючи їм ефективно виводити токсини з тіла тварини. Це дозволяє запобігти розвитку таких проблем, як печінкова недостатність, інфекції сечовивідних шляхів та захворювань, що можуть бути викликані накопиченням токсинів.


Всі ці інгредієнти кормів для собак з чутливим травленням компанії Eminent дозволяють нашим чотириногим клієнтам відмінно себе почувати, залишаючись бадьорими та повними сил.

© ShopEminent.com.ua.