Одного разу народний артист СРСР Сергій Образцов, який дуже любив тварин, сказав, що любов не може бути абстрактною, любов завжди конкретна, і тільки тоді вона заслуговує на повагу, тільки з любов'ю в душі людина може захоплювати і підноситися до висот краси і щастя. Любов до тварин відображає всю сутність людини, адже в ставленні до вихованця виявляються всі особливості його душі. Як часто ми бачимо, що, здавалося б, люблячий свою кішку або собаку власник поступово втрачає до неї інтерес. Тварини живуть недовго, старіють рано, і ось колишня зірка виставок має вже зовсім не той вид, щоб захоплювати знайомих. У цей момент і з'ясовується, чи любить цю тварину власник по-справжньому або йому потрібна була лише дорога модна іграшка, статусна річ, що викликала захоплення і заздрість знайомих. Все дуже просто: літнє тварина не може нам дати нічого, крім колишньої величезної любові і вірності. При цьому воно вже вимагає більш ретельного догляду, можливого надання ветеринарної допомоги і додаткової турботи. Саме цей період є моментом істини, який показує, що представляє собою його господар і чи варто йому заводити тварин взагалі.

 

Далеко не всі люди похилого собаки і кішки немічні і погано виглядають. При належному догляді, літні тварини, яких люблять власники іноді виставляють в класі ветеранів, часом вражають своїм виглядом і як і раніше викликають захоплення. Перебування в такій чудовій формі в літньому віці - це результат турботи, правильного догляду та харчування, які були надані таким тваринам люблячими власниками протягом багатьох років. Більшість проблем, які можуть проявитися у тварин з віком, можна уникнути, якщо вчасно зайнятися їх профілактикою. Скажімо, додавання глюкозаміну і хондроїтину в харчування великих собак і кішок, схильних до деградації суглобів, дозволять їм зберегти рухливість і не відчувати проблем до глибокої старості. Якщо при плановому огляді ветеринарний лікар виявить у вашої старіючого вихованця якусь назріваючу проблему на самому початку, то впоратися з нею буде набагато легше, ніж з запущеними випадками. Регулярні вичісування і купання дозволять вашому «пенсіонеру» як і раніше добре пахнути і відмінно виглядати.

 

Старість - це не вирок, це просто період життя, в якому є і свої плюси: літні тварини, що не мають проблем зі здоров'ям, спокійніше молодих, мудрішими, з ними цікавіше спілкуватися, так як за своє довге життя вони навчилися розуміти значення багатьох слів.

Дієта літнього вихованця також змінюється. Літнє тварина, яке стало менше рухатися, вже не потребує таких же кількостях білка і жирів, як в юності. Попросіть вашого ветеринарного лікаря допомогти вам правильно скласти меню для вашого улюбленця, або, якщо ви годуєте собаку або кішку сухим кормом, змініть його на корм для відповідної вікової категорії тварин, наприклад корм для собак Eminent Senior / Light і корм для кішок Eminent Cat Light / Sterile.

 

Прогулянки з літніми собаками обов'язкові, але їх темп стає повільнішим, а час прогулянки в літню пору планується так, щоб літня собака гуляла до або після самого жаркого часу доби, а взимку, навпаки, гуляла недовго, щоб не переохолоджуватися.

 

Взагалі, складно сказати з якого моменту у тварини починається літній вік. Це дуже індивідуальний момент. Але одне можна сказати напевно - то, як себе буде почувати ваша тварина в старості, безпосередньо залежить від того, як добре ви піклувалися про нього, починаючи з його самого раннього віку, чи правильні фізичні навантаження ви йому давали, чи не пригощали ви його шкідливими продуктами і не пускали ви його проблеми зі здоров'ям на самоплив. Якщо власник завжди намагався дати своєму улюбленцю максимум любові і турботи, то його собака або кішка і в похилому віці будуть добре виглядати, нормально себе почувати і радувати свого господаря.

 

Любіть своїх тварин по справжньому, друзі, адже ми для них весь світ, а вони для нас дуже важлива його частина і жива перевірка на людяність!

© ShopEminent.com.ua.